044-333-87-31
050-011-35-96
093-170-56-94
098-185-25-93
г. Киев, ул.Кирилловская 160 А
mail: K_ds@ukr.net

Огнеупорный кирпич


Сравнение товаров (0)


Показано с 1 по 17 из 17 (всего 1 страниц)

 Вогнетривка шамотна цегла має піщано-жовтий колір і шорстку поверхню. Термін "шамотна" походить від народного назви вогнетривкої глини - "шамот". Інша назва цієї речовини - глиноземний або просто вогнетривкий. У складі шамотного цегли 70% вогнетривкої глини і спеціальний порошок, який називається шамот. Цегли одержують шляхом випалу однорідної суміші при високій температурі. Вогнетривку глину і подрібнений шамотна цегла необхідно додавати і в розчин для кладки, щоб термостійкість розчину була не нижче самих цегли.

Шамотна цегла застосовується скрізь, де потрібна підвищена вогнетривкість, тому він застосовується в топках вугільних печей від опалювальних в житлових будинках до промислових. Спільно з огнеупорностью шамотна цегла отримав хімічну стійкість, завдяки цьому він знаходить широке застосування в металургії, хімічної промисловості, теплоенергетиці, виробництві скла та порцеляни та інших областях, де потрібна вогнетривкість і хімічна інертність.

Шамотна цегла популярний серед споживачів, тому що являє собою найкраще поєднання за ціною і якістю.

Виробляються різні марки вогнетривкої цегли, які розрізняються за властивостями і ціною. Ці якості залежать від способу формування цегли при виробництві. Існують наступні способи формування вогнетривкої цегли:

1) Литтям:

- литтям з шлікера;

- литтям з розплаву.

2) Формуванням:

- пластичним;

- напівсухим.

3) Пресуванням:

- термопластичних;

- гарячим.

В результаті різних способів формування виходять вогнетривкі цеглини різних марок. Для камінів і опалювальних печей випускаються наступні марки: ША - вогнетривкі цеглини і ШБ - цеглу загального призначення. Властивості і склад цієї речовини регламентується ГОСТом 390 - 96. Якість цегли цих марок таке, що вони можуть бути використані і в промисловості для викладки склепінь печей, в яких паливом служать нафту або пилоподібні склади в атмосфері збідненого киснем.

Для застосування в промисловості випускають більш дорогі шамотні цеглини марок: ШКУ (шамотні ковшеві); ШПД (шамотні доменні для горнів); ШЦУ (шамотні торцеві двосторонні для футерівки обертових печей); Шав (шамотні вагранкові). Промислові марки мають підвищену вогнетривкість (понад 1600?) І хімічну стійкість.

Вогнетривкі цеглини відрізняються не тільки способом виробництва, а й розмірами. Існують різні форми і розміри шамотних цеглин.

Різноманітність форм і розмірів викликано необхідністю скоротити кількість швів, зробити кладку більш гладкою, так як гладка поверхня сприяє рівномірному нагріванню. Нерівномірність нагрівання викликає механічні напруги в кладці, що призводить до передчасного зносу. Необхідність рівномірного нагріву стінок з шамотної цегли накладає підвищені вимоги не тільки до розмірів і форм цегли, але і до якості самої кладки: шви повинні мати однакову ширину і не виступати за краї цегли.

Не дивлячись на різноманітність випускаються форм і розмірів, ці параметри цегли задовольняють не всіх замовників та можуть бути змінені за їх бажанням.

Вогнетривкі цеглини - найважливіша частина споруди, тому до якості цієї продукції пред'являються підвищені вимоги. Зазвичай якість шамотних цеглин на висоті. А якщо немає? Як перевірити якість цегли?

Поради з перевірки якості шамотних (вогнетривких) цегли.

1) Шамотна цегла повинен мати шорстку поверхню. Якщо поверхню вогнетривкої цегли покрита склоподібної плівкою це означає, що цегла пережжен. Плівка являє собою залізняк і робить цеглу міцнішим, але для кладки топок така цегла непридатні, так як через плівки цеглини погано зв'язуються між собою розчином, що зменшує міцність споруди і перешкоджає рівномірному нагріванню. Застосовувати такі цеглини можна тільки для фундаменту печі.

2) При простукуванні, якісний шамотний цегла повинен видавати металевий звук. При сильному ударі цегла не повинен розсипатися, а повинен розколюватися на великі шматки. Якщо цегла розсипався з глухим звуком, значить його недообожглі. Така цегла не можна використовувати за призначенням, так як він втрачає свої споживчі якості, буде сильно вбирати вологу, і, як наслідок, зміняться його теплоємність, теплопровідність і міцність.

Обсяг виробництва шамотного (вогнетривкої) цегли набагато менше, ніж інших різновидів цегли: силікатної та керамічної. Ціна вище. Велика кількість марок шамотного цегли, виробників і постачальників призводить до того, що правильний вибір цієї продукції - доля професіоналів. Скористайтеся їхніми порадами!