044-333-87-31
050-011-35-96
093-170-56-94
098-185-25-93
г. Киев, ул.Кирилловская 160 А
mail: K_ds@ukr.net

Затирка швів клінкерної плитки. Як не зіпсувати плитку!

При облицюванні поверхонь клінкерної плиткою, як втім, і будь-який інший, велику роль відіграє закладення швів. Затирка для клінкерної плитки повинна обов'язково відповідати умовам застосування, тільки в цьому випадку облицювання буде не тільки прикрасою, але і ефективним захистом поверхні.


Для чого призначена затирка швів

На це питання більшість любителів відповідають однозначно - заповнення швів дозволяє поліпшити декоративні якості обробки. Це звичайно правильно, але крім цього на затирочні суміші покладені і інші, технічні функції.


Поверхня, облицьована клінкерної плиткою, відрізняється низьким паропроніцанію. Саме тому, укладання даного матеріалу виконують із застосуванням широкого шва між елементами, це дозволяє поверхні дихати.

Затирка запобігає відколи граней плитки.

Спеціаліст за допомогою правильного нанесення затирочної суміші здатний приховати дефекти кладки. Існує можливість вирівняти (в межах розумного, звичайно) товщину і прямолінійність шва. Слід пам'ятати також про те, що навіть ідеально покладену плитку можна безнадійно зіпсувати неписьменним нанесенням затірки.

Грамотно підібрана затірка для швів клінкерної плитки значно підвищує міцність і стійкість поверхні до різних впливів.

Ну і звичайно, то про що і говорить більшість. За допомогою затірки можна домогтися різних декоративних ефектів, застосовуючи різні кольори можна створити контрастну поверхню, що підкреслює красу плитки, можна також зупинитися на нейтральних варіантах.

Види затерли для швів

У продажу є два принципово різних види затирочних складів:

Суміші на основі цементу отримують за допомогою додавання різних компонентів - пластифікаторів, барвників. Даний вид затірки поширений більш інших, так як відрізняється меншою вартістю. Крім того така затирка зручна в роботі, відмінно лягати в шов, при попаданні її на поверхню плитки досить легко видаляється.

Залежно від марки може застосовуватися в різних умовах, існують суміші для внутрішніх робіт в нормальних умовах, морозостійкі для фасадів, вологостійкі для приміщень з підвищеною вологістю. Вибрати відповідний колір складу буде неважко, існує безліч пропозицій, при цьому можлива комбінація однотипних сумішей.


Затирання на основі епоксидних смол. Така затирка для клінкерної плитки, ціна на яку, до речі, набагато вище, є двокомпонентною, при підготовці до застосування вони повинні бути ретельно перемішані до однорідного стану, від цього буде залежати якість складу.

Дані суміші застосовують в основному для закладення швів в плитці, яка буде експлуатуватися в дуже складних умовах. Вона використовується для кислотоупорной плитки, приміщень з високою вологістю, в тому числі і в басейнах.


До недоліків такої затирання можна віднести те що, не маючи належного досвіду, працювати з нею дуже важко. Що потрапив на поверхню плитки склад практично неможливо видалити. Останнім часом на ринку з'являється все більше сумішей, які вже готові до застосування, це звичайно найкращий варіант затірки. Але висока вартість такого складу робить його застосування на великих площах (фасади) економічно недоцільною. Тому прорахуйте свої фінансові можливості, хоча варто віддати належне, дані суміші мають високу якість.

Затирка швів клінкерної плитки

Існує правило вибору затирочной суміші - намагайтеся застосовувати клей і затірку одного виробника. Всі основні гравці на цьому ринку (Церезіт, Квік-мікс) випускають як клейові суміші, так і затирочні матеріали різних видів. При підготовці суміші виконуйте інструкції виробника, особливо це стосується необхідного для замішування обсягу води. Зайва рідина призведе до розтріскування матеріалу.

Якщо обсяг суміші великий, рекомендується змішати матеріал з різних упаковок, в такому випадку ви убезпечите себе від зміни кольору шва на всій площині.

Нанесення складу має здійснюватися за допомогою гумового шпателя або спеціального шприца (пістолета). Затирка для клінкерної плитки, що потрапила на лицьову поверхню повинна забиратися вологою ганчіркою або губкою. Виробники рекомендують це робити через 5-10 хвилин, але якщо ваша плитка має рельєфну поверхню, або процес виконується під прямим впливом сонячних променів (не в тіні), рекомендується видаляти суміш вже через 3-4 хвилини.

Застиглий склад можна прибрати за допомогою спеціальних засобів, які найчастіше випускаються на лужної або кислотної основі.

Виконуючи заповнення швів і їх затірку, будьте гранично акуратними, саме цей завершальний етап багато в чому визначить естетичну привабливість облицювання. Нехтування технологією виконання робіт може призвести до того, що дорогий клінкер втратить свою природну красу.


Информация

Информация