044-333-87-31
050-011-35-96
093-170-56-94
098-185-25-93
г. Киев, ул.Кирилловская 160 А
mail: K_ds@ukr.net

Що таке "клінкер"?

Клінкер був вперше отриманий в Голландії. Майстри прагнули отримати матеріал, який за своїми характеристиками був би рівний каменю або навіть перевершив його. Так народилася технологія пресування і випалу особливої ​​глини при дуже високих температурах. Готовий матеріал видавав характерний звук при простукуванні, з якого і народилася назва «клінкер».
Таким способом стали виробляти численні оздоблювальні матеріали. Технологія виробництва поширилася по всій Західній Європі. Клінкерні оздоблювальні матеріали також стали повсюдно використовуватися для облицювання та будівництва будівель, обробки терас, тротуарів, доріг. А з часом і для стилізації інтер'єрів приміщень. І до цього дня найбільша кількість заводів з виготовлення клінкерних оздоблювальних матеріалів знаходиться в Західній і Північній Європі.


Методом екструзії і пресування виробляють дуже популярний сучасний оздоблювальний матеріал - клінкерну плитку. По суті, це покращений вигляд кераміки для обробки різних поверхонь. Це керамічний виріб отримують з суміші простих і сланцевих глин, бою фаянсу або шамоту, флюсів і фарбувальних оксидів, піддаючи масу одинарному випалу. В результаті підвищується щільність матеріалу і знижується його пористість.


Процедура формування клінкеру схожа з формуванням пластикового профілю. Продавлювання готової маси відбувається через отвори певної форми, а потім нарізається плитка потрібних розмірів. Випал сирого матеріалу відбувається в тунельних печах. Печі мають протяжність в 150 метрів. Сира маса «запікається» при температурі 1300 градусів Цельсія до повного спікання матеріалу, тобто тривалий час.


Метод пресування дає тільки плоску звичайну плитку. А екструзія дозволяє отримати виріб будь-якої форми, розмірів і орнаменту.
Процедура випалу у всьому процесі виробництва має найважливіше значення. Тільки «грамотний» випал дає в результаті високоміцне виріб однорідної структури. Крім того, процедура спікання впливає на придбання клінкером таких властивостей як стійкість до стирання, до агресивних середовищ, перепадів температури.


Одним з головних властивостей клінкерних виробів є їх стійкість до вологи, що сприяє також морозостійкості матеріалу. Таку плитку використовують навіть для облицювання басейнів і в інших приміщеннях з підвищеною вологістю.

Зовнішній вигляд клінкеру відрізняється різноманітністю, також як і асортимент оздоблювальних матеріалів. Плитка може бути глянсовою або з шорсткою поверхнею, а також можуть поєднуватися обидва ефекту. Колірна гамма виробів починається з білого і закінчується темно-коричневим з різного роду поєднаннями.


Найпопулярнішою сферою застосування клінкерних матеріалів є оздоблення фасадів будівель. Цю популярність плитка придбала в Німеччині. Звідси її завезли вже до нас. Раніше фасади будівель робилися з цілісного цегли. Тепер його можна успішно замінювати плиткою, адже вона має багату і виразну пластику і широку гаму кольорів.


Як вже говорилося, властивості клінкерних виробів дозволяють витримувати негативні атмосферні впливи, агресивні середовища і підвищену вологість. В результаті чого облицювання з плитки відрізняється довговічністю і, відповідно, не вимагає ремонту і реставрації. Звідси і її досить висока вартість. Але, якщо порівняти її з ціною натурального каменю і, з огляду на якість і величезний термін служби, питання про дорожнечу матеріалу відпадає сам собою.


Плитку можна класти на пінобетонні, бетонні та дерев'яні поверхні. При цьому вона не дає сильних навантажень на фундамент, але лягати рівномірно. Її можна використовувати для реставрації, оскільки це подовжує термін життя старих будівель і навіть для будівництва багатоповерхових будинків. Поверхня, на яку кладуть клінкер, повинна бути рівною і загрунтованной, тобто підготовленої.


Товщина плитки варіюється від 9 мм до 25. Чим ця цифра більше, тим міцніше виріб. А це гарантує, що клінкер здатний прослужити не менший термін ніж сама будівля. Якщо точніше, термін служби клінкеру становить понад 100 років. Крім того, використання плитки гарантує вельми респектабельний і привабливий вигляд всьому будинку або внутрішнього його оздобленню.
Облицювання фасаду будівлі клінкерними термопанелями робиться досить швидко. І це дає додаткову теплоізоляцію будівлі. А крім того, обійдеться дешевше, ніж якщо будувати будинок з цегли. Оброблене клінкерною плиткою або термопанелями фасад ще дуже довго не потребують ремонту.


Для кріплення плитки до поверхні використовується спеціальний клей. Він підбирається під кожну поверхню окремо. Виходячи з того, що клей необхідно використовувати протягом півгодини з моменту приготування, визначається його кількість. Зазвичай за півгодини можна встигнути обробити не більше одного квадрата. При виборі клею також враховують місце, де буде укладатися матеріал, тобто вулиця або внутрішні приміщення. Також уважно потрібно поставитися до забивання швів між плитками.
Вибір клінкерної плитки для оздоблювальних робіт - це, по суті, вкладення, яке окупається презентабельним і оригінальним зовнішнім виглядом будинку і довговічністю матеріалу, що не потребує ремонту.

Информация

Информация