044-333-87-31
050-011-35-96
093-170-56-94
098-185-25-93
г. Киев, ул.Кирилловская 160 А
mail: K_ds@ukr.net

Про клінкерну плитку

Майже завжди, коли людина приймає рішення купити клінкерну плитку для будинку, на фасад стикається з питанням: яку плитку вибрати? Дилема полягає в тому, віддати перевагу одні лише естетичні аспекти або врахувати також і технічні. На ринку існує два основних типи керамічної плитки: екструдовані і пресовані. Вони розрізняються як за способом виробництва, так і за функціями, які мають безпосередній вплив на вартість та ефективність використання. Деякі з них мають, наприклад, менші допуски, інші більшу стійкість до несприятливих погодних умов. Надаючи цю інформацію, ми сподіваємося, що інвестор на їх основі буде мати можливість приймати обгрунтовані рішення, враховуючи не лише власні переваги і очікування, а й технічні аспекти для того, щоб насолодитися кінцевим результатом у вигляді красивих і міцних фасадів протягом багатьох років. Керамічна плитка може бути отримана з використанням двох технологій:

1.Технологія екструдування. Це традиційна технологія використовується у виробництві клінкеру, цегли і кругляка. Планшети виготовлені з пластичних мас з вмістом вологи від 15%. Частина глини видавлюють з преса під величезним тиском, а потім розрізають на окремі продукти.
2.Сухая технологія пресування. Клей у вигляді порошкової суміші з вмістом води 4-5% заповнений в прес-форму, а потім пресують під високим тиском. Це технологія аналогічна використовуваної у виробництві керамогранита, цементно-піщаної плитки. Це два різних режиму виробництва дозволяють отримувати продукцію, яка поєднується тільки в назві - керамічна плитка. Однак вони мають різну внутрішню структуру, фізико-хімічні властивості, і таким чином, стійкість і довговічність. Вони відрізняються за характеристиками, які визначають міцність зв'язку з плитковим клеєм і інших зв'язків, особливо з водою. Дуже відрізняється і їх естетика.

Міцність з'єднання з підкладкою. Головна монтажна плитка (Сухопресована) притискається сухий скляній і гладкою поверхнею без будь-яких відкритих мікропор. Клей не має можливості проникати глибоко в структуру пластини. Це, безумовно, обмежує можливості зв'язку з клейовим розчином і міцного з'єднання важко отримати. Особливо, коли плитки використовуються на відкритому повітрі: не тільки в мороз взимку, але і влітку - сонце і великі добові коливання температури можуть призвести до відокремлення плитки від підкладки (несучої стіни).

У разі екструдованих плиток вони мають пористу і шорстку структуру, яка забезпечує більшу контактну поверхню адгезивного будівельного розчину. Клей легко і глибоко проникає в мікропори відкритої системи, що призводить до особливої міцності приклеєною плитки.
Водопоглинання, морозостійкість. Сухе пресування плитки мають низьке водопоглинання, тому це може здатися, що вони більш стійкі і міцні. Реальність зовсім інша. Варто розглянути внутрішню структуру з двох матеріалів, що мають безпосередній вплив на продуктивність і зручність використання плити. У технології виробництва сухого стисненого тіла плитки зі структурою стислих хаотичних матеріальних частинок, між якими мікропори закриті при дуже тонких капілярних каналах. Це призводить до низької абсорбції води, а також вкрай повільно витікає вода. Передбачається, що вода не потрапила всередину таких продуктів. Однак це припущення є чисто теоретичним. Вода, що залишилася в плитці, через закритої структури і ущільненого матеріалу не може бути виведена і це призведе до розширення при замерзанні на морозі. Отже, це може привести до пошкодження плитки. Додаткові ризики виведення вологи з приклеєною плитки. Плити сухого пресування не мають можливості, щоб вивести воду за межами підкладки. Вода частково входить в плитку і залишившись під нею, послаблює здатність до взаємодії з підкладкою, несучим каркасом.
Структура і поведінку води в екструдованих плитках. Внутрішня структура плитки, отримана за технологією екструдування, зовсім інша. Під час виробничого процесу екструдування мікроструктура не ушкоджена і зберігає природний, однорідний характер. Мережа взаємопов'язаних капілярних каналів робить можливим швидко виводити назовні вологу, вони мають меншу всмоктує здатність, ніж напівсухого пресування плитки, але вода легко надходить назад в навколишнє середовище. Мікропориста структура робить матеріал стійким до заморожування води, що залишилася в плитці. Крім того, через її структури, плитка, виготовлена ​​за технологією екструзії, легко позбавляється від води між плиткою і шаром клею, що запобігає можливість її накопичення в зоні плитки. Такм чином, екструдовані плитки мають більш високу зчеплення з основою і відповідно менш вірогідний відрив плитки від основи. Поглинання води через внутрішню структури менше, плитки більш довговічні і більш стійкі до екстремальних погодних умов.

Естетика. Як уже згадувалося естетика плиток пресованих і екструдованих зовсім інша. Звичайно, немає можливості сказати, яка з них краще, тому що обидві групи знаходять своїх прихильників і супротивників. Для деяких гладка поверхня пресованих плиток має пластиковий штучний вигляд, для інших - поверхня занадто «сувора». Пресовані продукти вироблені в формах, так що структура моделі повторюваність, їх поверхня добре відтворена. Вони характеризуються більшою точністю, ніж екструдованих виробів, мають менші допуски і колір. Поверхня дуже гладка, часто покрита ангобом, отже, стверджувати, що вони є штучними, пластиковими можна з деякою натяжкою і тільки розмір нагадує цегла. Пресовані пластини мають товщину 6-7мм і, отже, фугою (заповнювачем швів) заповнюється невеликий простір між плиткою і основою, що зменшує водонепроникність стіни. Структура таких з'єднань в пресованих плитках є гладкою і не схожа на шви, що використовуються в цегляному фасаді.

     При приклеюванні пресованих плиток, плитка не може бути сильно натиснута, щоб створити успішну імітації цегельної кладки. Тонкий розчин також менш міцний і, в результаті вітру через підсосу повітря, може тріснути і рассипатся.

     Екструдовані плитки виготовлені точно так же, як і клінкерна цегла, з того ж сировини і за тією ж технологією. Так що поверхня виглядає аналогічно поверхні традиційних продуктів з клінкеру. Вони не такі гладкі як пресовані плитки, вони також мають більш високу морозостійкість. Вони настільки досконалі, що після облицювання фасаду ніхто не може сказати, був він облицьований плиткою або цеглою. Діапазон продукції, виробленої в технології екструдування - є багатство природних кольорів і поверхневих структур, як у клінкерної цегли. Часто виробники пропонують ті ж або аналогічні кольору плитки і цегли, необхідні для завершення супутніх елементів, таких як фасади, димоходи, огорожі та ландшафтний дизайн. У зв'язку з тим, що екструдовані плитки виробляються товщиною 9-16мм, затірки вони можуть використовувати ті ж, що і для закладення швів для цегли, отже, їх розмір часток і структур ідентичні поверхні розчинів для кам'яної кладки. Ми сподіваємося, що на основі наведеної вище інформації, інвестор розглядаючи технічні та естетичні аспекти, зможе прийняти обгрунтовані рішення і мати облицювання стіни з безпроблемною експлуатацією.


Информация

Информация