044-333-87-31
050-011-35-96
093-170-56-94
098-185-25-93
г. Киев, ул.Кирилловская 160 А
mail: K_ds@ukr.net

Рекомендации по строительству дома

В цій статті будуть описані рекомендації що до правильної реалізації різних конструктивних рішень які вам допоможуть, якщо ви бажаєте побудувати будинок з газобетону, побудувати будинок з цегли, побудувати будинок з керамічного блоку , або просто купити матеріали для будівництва.

- Вертикальний перетин фундаменту та цоколю.

Використовуйте екскаватор для копання траншей у стабільному підгрунті. Ширина фундаменту, в такому випадку, визначається шириною ковша екскаватора .Вона також повинна перевірятися на предмет припустимого опорного тиску. Необхідна глибина для запобігання спучуванню грунту під час замерзання (мінімум 800мм, у відкритих місцевостях 1200мм) може бути досягнута в разі використання стрічкового фундаменту відповідної глибини. 

Споруджуйте цокольну стіну на вирівнюючому горизонтальному шві у фундаменті з неармованого бетону та захищайте цю стіну від вбирання вологи з обох боків.

Один із добре протестованих для стін з газобетону та керамоблоку підходів передбачає використання гідроізоляційної системи, що складається з еластичного захисного покриття. Нанесіть відповідний заповнювач для досягнення гладкої поверхні, а потім нанесіть покриття за допомогою пензлів в кілька шарів, товщиною мінімум 2мм; ззовні нанесіть декоративний матеріал для цоколю. 

Щоб вода вся, без залишку, стікала по фасаду, гідроізоляція та облицювальний матеріал повинні продовжуватися до зовнішнього краю фундаменту через закруглений кутовий валик. 

Навколишня смуга великого гравію знижує обсяг води. дотичної до фундаменту. 

Нанесіть шар камяної накидки над котлованом між стінами для запобігання капілярної дії та постійного проникнення вологи знизу, а також для забезпечення тимчасових накопичень води. Цей шар повинен складатися з 150 мм великого чистого гравію, в ідеалі його крива гранулометричного складу має бути 16/32. Він повинен добре ущільнюватися, але бути досить прохідним. Для запобігання просочуванню бетону під час відливання плити перекиття цокольного поверху накрийте шар камяної накидки полієтиленом завтовшки 0,2 мм.

Для захисту від волги, проникаючої в результаті капілярної дії, необхідна безперервна гідроізоляційна мембрана (ГІМ). ГІМ та гідроізоляційний шар (ГІШ) у стіні повинні бути зєднані одне з одним.

Для того щоб звести до мінімуму нерівномірне осідання між стіною та цокольною плитою перекриття, необхідне ретельне ущільнення підгрунтя та антикапілярна камяна накидка. Також допомагає якумога пізніше заливання плити перекриття. Гідроізоляція плити перекриття, яка не передбачає  гідростатичний тиск та передбачає помірні навантаження, має складатися з одного шару пергаміну (наприклад зі вставкою зі склотканини) або одного шару складеного пергаміну (наприклад зі вставкою зі скловолокна), плс 100 мм зєднаних накладок, вільно покладених, повністю або частково зєднаних.

З'єднайте гідроізоляційну мембрану під плитою перекриття з гідроізоляційним рядом у стіні за допомогою швів в нахлест, 100мм. Оскільки роботи проводяться в різноманітний час рекомендується використовувати міцний ГІШ з пергаміном та вставкою з металевої фольги.

Якщо підґрунтя навколо траншеї фундаменту нестабільне кома По обидва боки стрічкового фундаменту необхідно влаштування каркасу. Встановлення каркасу також вимагає робочого простору в 500мм. Крім цього, стіни котловану повинні мати ухил наза (60*-40*), щоби відповідати кутові природного укосу грунту.

Цокольна стіна з камяної кладки, спорудженна на фундаменті, повинна мати гідроізоляцію, захищену від механічних пошкоджень. Цього можна досягти за допомогою , наприклад, гофрованого бітумного покриття аба синтетичного покриття на штифтах.

Заповніть траншею фундаменту шарами та ущільните заповнювач одночасно зсередини та ззовні.

Вбудовуйте першу плиту перекриття в камяний цоколь. Щоби витримати напруги, котрі виникають у результаті нерівномірного осідання, плита повинна бути армована, хоча б по краях.

Найбільш простим методом є покриття антикапілярної камяної накидки поліетиленом. Однак, факторами ризику тут є пошкодження в результаті армування аба в процесі відливання залізобитонної плити перекриття.

Однією з ключових переваг залізобетонної цокольної плити перекриття є те, що зєднання між гідроізоляційною мембраною та гідроізоляційним шаром нечутливе до осадки. Безперервний ГІШ у стіні на одному та тому ж рівні, разом зі стандартною висотою цоколю, до 300мм, визначають розташування цокольної плити перекриття над навколишнім грунтом. Гідроіхоляція що захищає від доступу волои з боків, " повинна бути спроєктована в такий спосіб щоб продовжуватися вгору по стіні максимум на 300 мм над рівнем грунту в стандартних випадках та гарантувати достатню можливість варіантів регулювання на рівні грунту. По завершенню рробіт, ця цифра повинна знизитися до  більше ніж 150мм.

Вологонепроникна штукатурка цоколю повинна наноситися до самого його верху. Можна досягти повної відсутності різниці між штукатуркою цоколю та легкою штукатуркою за допомогою відповідних штукатурних систем. ГІШ продовжується до зовнішнього краю структурного краю. Прикріпіть смугу просічно-витяжного металу над цим проблемним розривом поверхні, щоби підготувати її до штукатурки. 

- Вертикальний перетин засклених дверей

Встановіть рамку засклених дверей на цокольну плиту перекриття. Вирівняйте раму, заженіть її на місце та прикріпіть до плити перекриття за допомогою сталевих фіксаціонних затискачів. Зєднайте гідроізоляцію перекриття з рамою. Псля установки рами, додайте верхній шар бетону з ухилом приблизно 10% назовні. Для запобігання проникнення вологи, дерево рами обмотується полієтиленом або гофрованим папером.

На стіновому зєднані необхідна безперервна смуга ізоляційного матеріалу  (волгонепроникний полістирол, мінеральне волокно або перлітові ізолюючікилимки) Проводьте теплоізоляцію після виливки цокольної плити перекриття щоб уникнути пошкодженняя кладки та ізоляції. Облицювання зі шліфованих керамічних блоків створює однорідну поверхнюдля штукатурки.

Додайте сходинку перед дверима на ущільненій засипці, але окремо від будинку, краще на добре ущільненому гравії. Усі поверхні повинні мати ухил 1-2%

Опора відкритого гратчастого металевого настилу на кутові скоби, угвинчені в сходинку, дозволяє розділити послідовність операцій. 

Підігніть листовий металевий поріг над стяжкою за штукатуркою з двох боків, прикріпіть його болтами до оцинкованого нащілиника та нанесіть ущілюнюючий герметик у цій точці.

Закріпіть оцинкований відкритий металевий настил із дрібними отворами за допомогою розпірок та саморізів, абаоза допомогою болтів, приварених до настилу.Гідроізоляція перекриття повинна бути постійно звязана з нащільником. Ця надійна деталь із нащільником та рамою з одним фальцем можлива тільки для естибюлю, який не має постійного опалення.