044-333-87-31
050-011-35-96
093-170-56-94
098-185-25-93
г. Киев, ул.Кирилловская 160 А
mail: K_ds@ukr.net

Існуючі технології виробництва клінкерної плитки

У промисловому виробництві застосовують дві технології виготовлення клінкерної плитки:

Метод напівсухого пресування

Ектрузійна технологія виробництва клінкерної плитки

Дані технології відрізняються методом формування глиняних виробів. При першому способі злегка зволожений вихідний матеріал пресується на спеціальному обладнанні, після чого сформоваий виріб поміщається в піч для випалювання без попередньої сушки. Отриманий таким чином виріб має незначну щільність, що істотно зменшує його міцність. Але, дана технологія виробництва дозволяє отримувати клінкер, що володіє низькою теплопровідністю, що в багатьох випадках цінуватися більше ніж стійкість до механічних впливів.

Екструзійна технологія передбачає застосування спеціального пристрою - екструдер. По суті це велика шнекова м'ясорубка, через яку пропускається волога пластична глина. Після подрібнення матеріалу виконується формування за допомогою спеціального, найчастіше вакуумного преса. Отриману заготівлю піддають попередній сушці і тільки після цього відправляють в піч для випалу. Саме таким шляхом виробляють більшість клінкерних матеріалів, вони відрізняються високою щільністю, яка забезпечує високу міцність, стійкість до стирання та іншим видам механічних і хімічних впливів.

Основна особливість виробництва, чим і відрізняється клінкерна плитка, технологія випалу при високих температурах. Звичайні глиняні вироби піддаються впливу температур порядку 800-900 градусів. У клінкерній виробництві застосовують печі, робоча температура яких становить 1100-1450 градусів.

Саме така температура забезпечує перехід вихідного матеріалу в більш міцні фізичні стану. Слід також сказати, що основна складова вартості клінкерної плитки доводиться саме на енергоресурси, витрата енергоносіїв для подібного випалу в 4 рази перевищує потребу при звичайній обробці глиняних виробів

Информация

Информация