044-333-87-31
050-011-35-96
093-170-56-94
098-185-25-93
г. Киев, ул.Кирилловская 160 А
mail: K_ds@ukr.net

Дизайн в стилі LOFT, або "може вже не треба"

З одного боку, зі сторінок глянцевих журналів нас запевняють, що лофт на піку моди, приводячи в приклад інтер'єри новомодних ресторанів, барів, готелів і житлових апартаментів. З іншого - все частіше говорять, що стиль застаріває, що цегляні стіни - моветон, а індустріальний дизайн доживає останні дні.

Будемо чесними: дійсно ресторани, де і господар, і архітектор йдуть по «шляху найменшого опору» і на піку моди роблять, немов під копірку, то, що дешево, швидко і популярно, починають втомлювати. Як, власне, і будь-яка неякісна стилізація.

Взяти хоча б «Прованс» з старанно постареним комодами і кошиками, які так невдало заполонили типові квартири. При цьому справжні інтер'єри Провансу і раніше прекрасні і в залитому сонцем будиночку біля моря виглядають дуже до речі. Так і лофт доречний далеко не скрізь, але якщо це чесне індустріальний простір, то воно гарантовано не вийде з моди ще не одне десятиліття.

Трішки історії

Перші лофти з'явилися в Нью-Йорку за часів Великої депресії, коли спорожнілі фабрики і заводи стала наповнювати богемна публіка. Занедбані цехи і склади з величезними вікнами, високими стелями нові мешканці заповнили меблями, яку змайстрували тут же з палет і залишків верстатів або принесли з блошиних ринків, і численним артом, який створювали прямо на місці. Крім того, вони вдихнули в них таке приголомшливе творче життя, що туди потягнулася і більш респектабельна публіка, яка закохалася в атмосферу безтурботності і свободи. До цього дня власники дорогих сучасних лофт (а в Нью-Йорку ціни на них починаються від декількох мільйонів доларів) закохані в саму легенду і часто стилізують свої апартаменти під житло «перших фабричних переселенців». Правда, сьогодні на зміну бабусиним комода або стільця від лахмітника приходять більш вишукані вінтажні речі, а індустріальні предмети купуються в спеціалізованих бутиках.

В україні лофт з'явився порівняно недавно, коли в великих містах почали офіційно виводити промисловість за межі міст і практично в центрі утворювалися цілі квартали порожніх промзон. Багато з них - старовинні фабрики XIX століття, вони потрапили під статус охоронних об'єктів, і раз будівлю не можна знести, йому потрібно придумати нове життя. Так років десять тому в столиці стали виникати перші творчі лофт-квартали, а п'ять років тому девелопери спробували влаштувати в старих фабричних корпусах житлові апартаменти. Це було початком тотального захоплення індустріальним стилем.

Увага, підробка!

Лофт виявився дуже затребуваний - сміливий, яскравий, викликає, він користується особливою популярністю у публіки, яка через своє житло зайвий раз демонструє світові оригінальність і небажання жити як всі. Але навіть при цьому справжній лофт в Києві  - товар рідкісний, тому його стилізують і підробляють. І тут криється проблема.

Підробка завжди поступається оригіналу.

По-перше, лофт - простір з історією, і скільки не клей клінкерну плитку на стіни новобудови, «духу місця» від цього не додасться.

По-друге, лофт - це нестандартний простір, колишній цех, склад, гараж та інше. У них майже немає внутрішніх стін і в достатку велика висота і самих небачених форм і розмірів вікна. У квартирі цього не відтворити, «лофт» в типовій багатоповерхівці з порога виглядає непереконливою дешевинкою.


Туга по заводу

Що робити, якщо дуже хочеться жити в просторі лофт? Стилізувати квартиру з невеликими вікнами, невисокими стелями і тісними кімнатами точно не варто. А ось якщо дістався простір в старовинному будинку зі значною товщиною стін, добротним цеглою і викликає повагу висотою стель - можна спробувати! Тільки зробити акцент на історію, а не на індустріальну брутальність, з якою тут ніколи не передбачалося.

Історично через великої висоти промпространств їх не розбивали стінами (а як розділити цех, де стеля піднята на п'ять метрів?), Зате роз'єднували по горизонталі - робили напівповерх. В деякі будинки завдяки стелям в 3,5-4 метра їх цілком можливо вписати, прибравши при цьому зайві міжкімнатні перегородки. Прекрасно виглядає розчищена від штукатурки цегляна кладка старих будівель - «пожила» цегла завжди дуже виграє поруч з новим, так і фактуру старої цегли майже неможливо підробити.


Європейський шлях

Є й інший метод створити справжній, переконливий лофт поза заводських умов. Цей спосіб активно використовують європейці, куди мода на чудернацьке житло прийшла з США на пару десятиліть раніше, ніж до нас.

У Європі теж не так багато старовинних порожніх фабрик. Під лофт перебудовують все, що потрапляє під руку дотепним громадянам і архітекторам: від старих водонапірних веж до гаражів, стаєнь, невеликих складів і інших старих, але з точки зору великої архітектури нецікавих будівель. Виходять блискучі проекти.

В цьому напрямку Київськаобласть вельми перспективна - скільки ще руйнуються краснокирпичних казарм, комор, старовинних пивоварень і порожніх шкіл можна врятувати, зберігши частинку історії, створивши неповторний житло в стилі лофт.

Информация

Информация